Prosinec 2008

Co bych nechtěla dostat na Vánoce?

18. prosince 2008 v 14:49 | Una-vida-i-la-mort |  Brouzdání životem
Na Vánoce bych rozhodně nechtěla dostat něco, co dostávám každý rok a všichni dobře ví co to je - ponožky. Přímo "miluji" jak rozbaluji a nejednou narazím na jeden podezřele měkký balíček. Rychle nějakého člena rodiny, který zrovna rozbaluje svůj dárek přesvědčím, aby mi honem půjčil nůžky a co nevidím, když vyhraji zápas s pentličkou a papírem? - ponožky.

Možná je to o něco více než 300 znaků, ale snažila jsem se to zkráti, jak nejvíce to šlo =)) Je to do soutěže na blog.cz


EDITOVÁNO: VYHRÁLA JSEM FLASH DISK!!! DĚKUJU, MOJE PRVNÍ VÝHRA!!!

Zabíjení psů v Číně

10. prosince 2008 v 16:22 | Una-vida-i-la-mort |  Brouzdání životem
© GuGluGi || www.una-vida-i-la-mort.blog.cz
Mají prázdný pohled, tuší, jaký osud jim ruka řezníka v nejbližších okamžicích připraví. V Číně platí psí maso za nejlepší pochoutku, při procházce tamními městy nelze nenarazit na čerstvě vyuzená těla zvířat, ke kterým se v jiných koutech světa lidé chovají lépe než k vlastním dětem. Na přání je také před vámi popraví a osmaží autogenem!

Při pohledu na bílá, oholená těla psů se člověku zvedne žaludek. Podobně špatně je zbytku celého světa, ovšem s kulinářskou situací v Číně je každý boj marný.
Je to, jako kdybyste vzali malému dítěti čokoládu, Číňané bez své pochoutky prostě nebudou. Lékaři nepřestávají upozorňovat na nebezpečí, které se za konzumací neobvyklého pokrmu skrývá. Většina psů na čínských tržištích pochází z ulice, jsou nakaženi mnoha infekcemi, které mohou být člověku nebezpečné.

Také milovníci a ochránci zvířat bijí na poplach - je morální zabíjet zvířata s tak lidským pohledem? Thajští či tibetští taoisté a buddhisté věří, že ve psech a kočkách se skrývá reinkarnovaná lidská duše. Pro obyvatele nejlidnatějšího státu světa jsou však tito domácí mazlíčci jenom kusem masa.

Obrázky týraných psů (pod perexem) ↓