Červen 2009

Zemřít mladý - Dying young

14. června 2009 v 14:50 | Una-vida-i-la-mort |  Filmy a seriály
© GuGluGi || www.una-vida-i-la-mort.blog.cz
Atraktivní a veselá Hilary opět stojí před důležitým životním rozhodnutím - ztratila práci a rozešla se se svým přítelem. V novinách našla nabídku, že jistý bohatý pan Geddes hledá pro svého syna Victora pečovatelku. Hilary je přijata, ale brzy zjišťuje, že je to velmi obtížný úkol, protože Victor právě prodělává chemoterapii. Na Victorovo přání však zůstává, jeho stav se zlepší a nakonec se oba mladí lidé do sebe zamilují. Avšak nemoc se opět vrátí...

Tenhle film se mi moc líbil, koukala jsem na něj včera ve 20:00 na Primě :)
Stručný popis jste si už přečetli, takže já jen doplním, že jejím úkolem je pečovat o kluka Victora, který má rakovinu, ona však zjistí, že být v tom prostředí, kde vidí ty lidi s rakovinou a tu bezmoc, je složitá práce a i za 400 dolarů na týden to za to nestojí, chce to vzdát, ale protože se do Viktora zamiluje, tak zůstane. Seznámí se a odjedou spolu, protože se Victor uzdraví, jenže když jsou spolu v tom domečku v horách, tak se Hilary od Victora dozví, že se nikdy nevyléčil, jen mu to psychicky pomohlo, ona se ale nechce koukat na to, jak Victor umírá a proto zavolá jeho otci, který ho přesvědčí, aby pokračoval v léčbě.

Film je takový ten slaďáček ve kterých hraje Julia Roberts, já myslela, že to bude mít alespoň smutný konec, né že bych si na tom zakládala, ale slaďáček s happyendem to fakt není nic pro mně, ale tenhle film byl jinej, fakt působivej a zaujal mě, určitě bych se na něj koukla znova.

Zabito 200 000 mladých tuleňů za pohých 10 let - Kanada oslavila nový "rekord", ZASTAVME TO!!!

9. června 2009 v 11:27 | Una-vida-i-la-mort |  Brouzdání životem

O CO VLASTNĚ JDE

Komerční lov tuleňů je definován jako zabití a stažení tuleně z kůže lidmi pro komerční účely. Celkově je na světě každým rokem zabito a staženo z kůže přibližně 750 000 tuleňů (min. 15 různých druhů), a to především v Kanadě, Grónsku a Namibii (například v roce 2006 bylo v těchto třech zemích zabito 60 % tuleňů z celkového počtu ulovených tuleňů na světě). - více informací zde

JAK POMOCT

  1. Vyplňte a odešlete žádost o podporu úplného zákazu obchodování s tuleními výrobky v rámci EU svým zastupitelům.
  2. Šiřte informace o této problematice dále mezi své známé a požádejte je o to samé.
  3. Na vyžádání Vám zašleme tištěné materiály (převážně letáčky) o problematice komerčního lovu tuleňů. Můžete je šířit ve svém okolí (například dát na nástěnky nebo uspořádat malý infostánek). Pište na info@protisrsti.cz!
  4. Staňte se členem skupiny "Zachraňte tuleně! I váš hlas může rozhodnout!" na Facebooku (http://cs-cz.facebook.com/group.php?gid=49290913188).
  5. Můžete také finančně podpořit činnost Svobody zvířat na účtu ČSOB Plzeň 152049858/0300.
  6. Staňte se členem Svobody zvířat. Více informací naleznete zde.

Budu moc ráda když si aspoň tohle dáte na blog

http://www.protisrsti.cz/

Více informací na » http://www.protisrsti.cz/

Autorka článku: H.a.n.n.y (nemažte!! a nepřepisujte na adresu blogu, ze kterého jste to zkopírovali vy!!!)